DARBAI NAME IŠ KAUPIAMŲJŲ LĖŠŲ

DARBAI NAME IŠ KAUPIAMŲJŲ LĖŠŲ

PAGAL VYRIAUSYBĖS PATVIRTINTĄ TVARKĄ DAUGIABUTIS KAUPIA LĖŠAS. KAIP PATIKRINTI, KIEK NAMAS YRA SUKAUPĘS LĖŠŲ? AR JAS GALIMA NAUDOTI NUMATYTIEMS REMONTO DARBAMS DAUGIABUTYJE? KAIP UŽTIKRINTI, KAD LĖŠOS NEBŪTŲ PANAUDOJAMOS ANKSČIAU LAIKO, NEI NUMATYTA ATLIKTI TAM TIKRUS REMONTO DARBUS?

 

Į klausimus atsako Vaidas Barakauskas, UAB „Klaipėdos bendrabutis“ direktorius:

Gyventojams, norintiems sužinoti savo daugiabučio sukauptų lėšų dydį, būsto administratorius „Klaipėdos bendrabutis“ pataria kreiptis į namo administratoriaus paskirtą vadybininką. Administratorius apskaito namo kaupiamas lėšas ir gali suteikti informaciją apie jų likutį. Daugiabučio gyventojai gali gauti tiek paaiškinimus apie jiems priskaičiuotus mokėjimus, tiek ataskaitas apie sukauptų lėšų likučius ar jų panaudojimą.

Kaupiamosios lėšos skiriamos namo bendrojo naudojimo objektams atnaujinti pagal privalomuosius statinių naudojimo ir priežiūros reikalavimus. Visi darbai, atliekami daugiabutyje name, kuriems naudojamos tikslinės kaupiamosios lėšos, turėtų būti nurodomi ilgalaikių darbų plane. Jame gali būti numatyti jų įgyvendinimo terminai, preliminarios kainos, kaupimo terminas ir lėšų kaupimo įmokos dydis. Šį planą sudaro daugiabučio administratorius, o jo įsigaliojimui būtinas daugumos gyventojų pritarimas. Netikslinės kaupiamos lėšos gali būti naudojamos įvairiems privalomiems remonto darbams atlikti, siekiant atnaujinti ar suremontuoti daugiabučio bendrojo naudojimo objektus – stogą, sienas, šildymo mazgą, laiptinės langus, duris, liftą ir kitą turtą bei avarijų atveju atliktiems darbams apmokėti.

Jei tam tikri darbai nėra numatyti ilgalaikių darbų plane, gyventojai turi teisę patys siūlyti ir nuspręsti kokius remonto darbus reikėtų atlikti. Pavyzdžiui, daugiabučio atstovai nutaria, kad turėtų būti pakeisti šilumos mazgai – tokiu atveju renkami gyventojų parašai ir teikiamas prašymas namo administratoriui. Svarbu pabrėžti, kad atsiradus tam tikrų darbų, neužfiksuotų ilgalaikiame plane, poreikiui, būsto administratorius gali pats kreiptis į gyventojus su pasiūlymu dėl lėšų panaudojimo.

Klaipėdoje daugiabučius administruojančios bendrovės „Klaipėdos bendrabutis“ specialistai pasirengę atsakyti ir į kitus klaipėdiečius dominančius klausimus. Savo pasiteiravimus siųskite el. paštu info@klaipedosbendrabutis.lt