Kam priklauso žaidimų aikštelė daugiabučio kieme?

Kam priklauso žaidimų aikštelė daugiabučio kieme?

Jei žaidimų aikštelė detaliajame žemės sklypo plane nėra priskirta konkrečiam namui, tokiu atveju ji priklauso ne name gyvenantiems gyventojams, bet savivaldybei ir yra traktuojama kaip miesto erdvėje esantis įrenginys. Deja, bet tokiu atveju uždrausti ja naudotis ne daugiabučio gyventojams negalima.

Jeigu daugiabučio teritorijoje vaikų žaidimų aikštelė yra sena, sulūžusi ir netgi gali būti pavojinga ja naudotis mažiesiems, o gyventojai nori inicijuoti esamos žaidimų aikštelės renovaciją ar pastatyti papildomus įrenginius, tokius kaip suoliukai ar kiti bendro naudojimo gerbūvio sprendimai, jie gali tai daryti nuosavomis lėšomis arba kreiptis į miesto savivaldybę su prašymu. Tiesa, net ir norint pastatyti tam tikrus įrenginius savo lėšomis, pirmiausia darbus reikėtų suderinti su savivaldybe.  

Būsto administratorius „Klaipėdos bendrabutis“ rekomenduoja gyventojams parodyti iniciatyvą ir kreiptis į savivaldybės Teritorijų planavimo skyrių siekiant suformuoti sklypą prie savo namo, parengiant detalųjį planą. Tai padarius, savivaldybės leidimai statyti įrenginius bus reikalingi, tačiau juos gavus, gyventojai galės traktuoti įrenginius kaip savo kiemo.

Pamačius aplinką šalia daugiabučio ar vaikų žaidimų aikštelėje teršiančius, niokojančius ar šiukšles ne į tam skirtas vietas mėtančius miestiečius, būsto administratorius „Klaipėdos bendrabutis“ rekomenduoja apie tokius atvejus pranešti policijai.