Kas turi rūpintis balkonų remontu?

Kas turi rūpintis balkonų remontu?

Kodėl keičiant balkonus daugiabutyje už šiuos darbus turi mokėti visi, net ir tie gyventojai, kurie balkonų neturi?

 Į klausimą atsako Vaidas Barakauskas, UAB „Klaipėdos bendrabutis“ direktorius

 

Pagal įstatymus bei teisės aktus kiekvienas buto savininkas yra viso pastato bendrųjų konstrukcijų ir inžinerinių tinklų bendrasavininkas. Kadangi ir laikančioji balkono konstrukcija, ir balkono atitvarai (fasado elementai) yra priskiriami bendram namo turtui, suma už balkono remonto darbus, nepaisant to, gyventojai naudojasi bendra nuosavybe ar ne, yra paskirstoma daugiabučio butų savininkams, atsižvelgiant į jų turimą nuosavybės plotą.

 Primename, kad pagal statybos reglamentą, nuolatinis daugiabučių gyvenamųjų namų stebėjimas ir techninė priežiūra yra atliekami periodiškai, bet ne rečiau kaip kartą per tris mėnesius, o gyvenamuosiuose namuose, kurie priskirti ypatingo statinio kategorijai, ne rečiau kaip kartą per du mėnesius. Sezoninės gyvenamojo namo, atskirų jo konstrukcijų ir inžinerinės įrangos apžiūros atliekamos pavasarį ir rudenį, pasibaigus ir prieš prasidedant pastatų šildymo sezonui.

 Techninių apžiūrų metu yra tikrinami bendrojo naudojimo objektai ir konstrukcijos, tokie kaip namo pamatai, sienos, stogas, vamzdynų sandarumas ir izoliacija, patalpų sandarumas, elektros instaliacija, šilumos punktas, šildymo įrenginiai ir kt. Atlikęs pastato apžiūrą ir apibendrinęs surinktą informaciją, būsto administratorius daugiabučio gyventojams teikia pasiūlymus bei rekomendacijas dėl remonto darbų name.

 Jei objektai yra avarinės būklės ir kelia grėsmę aplinkiniams, jų remontas yra atliekamas privaloma tvarka ir remonto kaštai paskirstomi daugiabučio butų savininkams atitinkamai pagal jų turimą plotą.

 Gyventojai, nežinantys kur kreiptis dėl bendrųjų objektų gedimų ar patikros gali susisiekti su savo būsto administratoriumi, kuris informuos apie galimus problemos sprendimo būdus ar padės atlikti techninę apžiūrą.

 Iškilus aktualiems klausimams dėl daugiabučio administravimo ar teritorijos priežiūros aplink jį, kreipkitės el.paštu klauskite@civinity.eu arba telefonu 8 700 55 188 ir mūsų specialistai Jums atsakys.