Seni radiatoriai – kaip juos pakeisti?

Seni radiatoriai – kaip juos pakeisti?

 

Įvykus avarijai, prakiurus ar kitaip sugedus radiatoriui, būsto administratorius „Klaipėdos bendrabutis“ pataria kreiptis į namą administruojantį vadybininką, kuris padės susisiekti su šildymo sistemų prižiūrėtoju, pašalinsiančiu gedimą arba tiesiogiai į namo šildymo ir karšto vandens prižiūrėtojo avarinę tarnybą. Jei gedimas įvyko šildymo sezono metu, tuomet šildymo sistemų prižiūrėtojas buto savininko lėšomis nebetinkamus prietaisus pakeičia lygiai tokiais pat ir tokiems darbams projekto rengti nereikia. Jei analogiški prietaisai nebegaminami – jie užaklinami iki kol bus atnaujintas arba sudarytas paprastojo remonto projektas.

 

Vonioje esantis gyvatukas taip pat yra privatus įrenginys, už kurį yra atsakingas pats gyventojas. Norint jį pakeisti paprastojo remonto projektas yra nereikalingas, tačiau prieš pradedant darbus būtina susisiekti su šildymo ir karšto vandens sistemų prižiūrėtoju. Atvykęs specialistas įsitikins naujo gyvatuko tinkamumu, užsuks vandens tiekimą bei įsitikins, jog darbai buvo atliekami tinkamai.

 

„Klaipėdos bendrabutis“ gyventojams rekomenduoja įvertinti radiatorių būklę senesniuose daugiabučiuose ir, esant poreikiui, atnaujinus paprastojo remonto projektą, pakeisti pasenusius įrenginius, siekiant išvengti gedimų ateityje ar didesnių nepatogumų. Jei gyventojai jaučia, kad prietaisai šyla netinkamai ar yra seni, surūdiję, jie turėtų būti pakeisti naujais. Įprastai radiatoriai, kurie name naudojami daugiau nei 20 metų, yra laikomi senais padidintos rizikos prietaisais.